poniedziałek, 11 listopada 2013

Wiedza

Dzisiejszy dzień spędzam w ciszy i samotności. Nie jestem w stanie spędzić kolejnego dnia z ludźmi.

Miało być swego czasu o wiedzy i dziś o tym będzie.

Wokół mnie jest ogromna grono osób posiadających ogromną wiedzę. Jedna osoba ma ogromne doświadczenie i wiedze dotyczącą programowania. Ktoś inny dotyczącą pracy z końmi. Jeszcze ktoś inny jest niczym encyklopedia historyczna. Są osoby któe wiedzą wszystko na każdy temat. Bardzo duzo czytają, słuchają. Są doskonali trenerzy.

I co z tego?! Cóż z tego, skoro znakomita większość tych osób nie robi ze swej wiedzy użytku. Nie rozumiem też dlaczego ludzie o umysłach otwartych na wiedzę ze swojej dziedziny, są tak zamknięci na wiedzę choćby podstawową z innych dziedzin.

W efekcie genialny programista ma wieczne problemy z firmą bo nie jest w stanie przyswoić wiedzy z zakresu zarządzania zespołem. Dziewczyna posiadająca ogromną wiedzę z zakresu dietetyki i aktywności ruchowej, jest otyła. Fantastyczny trener jeźdźców i koni ledwo przędzie bo jeździ na szkolenia z treningu, ale nie szkoli się z zakresu marketingu.

Żal patrzeć jak się wiedza marnuje. Jak Ci ludzie marnują swój potencjał. Ale najgorsze jest to, że się mądrzą. Nie jestem w stanie wytrzymać więcej jak jeden dzień z takimi ludźmi, bo każda minuta jest przesycona ich mądrością. Przytłaczającą mądrością, bo są tak pewni siebie, że nie tolerują zdania odmiennego od ich punktu widzenia. Zapomnieli, że ich wiedza obejmuje tylko pewien zakres, konkretne dziedziny. W swym zapatrzeniu w siebie uznali, że są tak genialni, że nie muszą się z nikim liczyć, a przede wszystkim patrzeć na siebie krytycznym okiem.

Brak pokory i autorefleksji sprawiają, że obcowanie z tymi ludźmi jest trudne.

1 komentarz:

  1. Ot - reprezentują filozofię współczesnej rzeczywistości - ja i reszta świata. Serdeczności.

    OdpowiedzUsuń