poniedziałek, 2 grudnia 2013

Podwórkowe tematy

Czy dzieci wychodzą teraz na podwórka? Czy grają w dwa ognie? Podchody?
Od czasów mojego dzieciństwa sporo się zmieniło jak mi się wydaje. Na podwórkach widzę częściej tabliczki o treści "Zakaz gdy w piłkę", niż dzieci bawiące się w cokolwiek.
Czy teraz dziewczynki grają w gumę?
Nie widziałam też od bardzo dawna żeby na uliczce biegnąc przez podwórko był wyrysowany tor na którym się ścigały kapsle z flagami państw.

5 komentarzy:

 1. Moich uczniów od pierwszej klasu uczę skakać na skakance. Osobiście nauczyłam się tej umiejetności będąc w wieku przedszkolnym na podwórku. Dzisiaj ja, nauczycielka, uczę.... Nauczyłam ich skakać w klasy i w kręconkę. Wiosną dzieciaki domagają się, abym wychodziła z nimi na podwórko, bo oni chcą: skakać w klasy ,w kręconke, bawić się w podchody...lub inne zabawy, które podpowie nauczyciel . Bo... bo pani zna tyle fajnych zabaw.... A skąd panie zna tyle fajnych zabaw?..... Wrócą do domów, usiądą przed telewizorem lub komputerem.

  OdpowiedzUsuń
 2. ostatnio też się nad tym zastanawiałam przypominając sobie gry w gumę, nie wiem nawet gdzie teraz możnaby kupić taką gumę, ja miałam różową

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje mi się, że dzisiejsze dzieci się już w to nie bawią ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jasne że chodzą na podwórka, tylko rzadziej - niestety. Ale są dzieciaki które żyją tradycyjnie, bez tych komputerów i innych nowości...

  OdpowiedzUsuń
 5. Gumy do skakania to już chyba nie bardzo by było nawet gdzie dostać. Też ostatnio z koleżankami w pracy o tym myślałyśmy, tym bardziej, że jedna z nich ma córę która idzie od września do gimnazjum.

  OdpowiedzUsuń